Marta Galewska – Kustra „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zadania  to kolejna seria przygód małego Pucia i jego rodziny. Pucio jest to idealnie stworzona książeczka dla najmłodszych dzieciaczków, które poznają dopiero świat. Obrazki jakie są w książce z serii Pucia, są przyjazne dla małych dzieci, można w ten sposób zobaczyć świat widziany oczami dziecka i w prosty sposób pokazać i nauczyć podstawowych słówek, które dziecko z przyjemnością chce słuchać i powtarzać. Doskonała zabawa, a zarazem nauka poznawania świata i słówek dostosowanych dla małych dzieci. Rodzice poprzez czytanie mogą bardzo łatwo i przyjemnie spędzić z dzieckiem czas w sposób kreatywny, a co za tym idzie również naukowy. Książki z serii Pucia uczą dziecko mówić, zapamiętywać krótkie słowa, a w najnowszej książeczce również zdania.

   Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania w tej serii możemy wraz z dzieckiem udać się w przygodę Pucia i jego rodzinki spędzając ferie w górach. Dziecko może zobaczyć jak przyjemnie można spędzić czas w górach, na śniegu. Poznać nowe zdania ułatwiające dalszy rozwój dziecka. W obecnej części przygód Pucia nasz maluszek ma czas na wzbogacenie zasobu słówek, rozwijanie mowy zdaniowej oraz naukę gramatyki, takie jak odmiany rzeczownika i czasownika. Dziecko bardzo chętnie uczy się przy książeczce z przygodami Pucia, jest to udowodnione w jak szybki sposób znikają książeczki z półek księgarni i jak chętnie są polecane przez innych rodziców i ich dzieci.

   Warto wiedzieć, że autorką książki jest logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, a w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Marta Galewska – Kustra jest bardzo cenioną doktor i lubianą przez dzieci. Zajmuje się tematyką rozwijania kreatywności u dzieci i młodzieży. Autorka książki ” Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, która stała się bestsellerem wśród książek dla najmłodszych. Dlatego właśnie wszystkie książeczki z serii Pucia tak łatwo przemawiają do dzieci. Każde dziecko zaczynające mowę powinien mieć choć jedną książeczkę Pucia, a jego słownictwo zostanie wzbogacone o nowe słowa, gdyż dziecko z łatwością potrafi powtarzać za rodzicem proste słowa, zdania. Takie jak : „Pucio robi papa”, „Zubka robi bul bul”, „Ktoś puka do drzwi, to tata”. 

   Z serii Pucia ukazały się również takie książeczki jak:

  • Pucio uczy się mówić
  • Pucio na wakacjach
  • Pucio mówi pierwsze słowa
  • Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

  Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania  warto kupić dla swojego maluszka i rozwijać dalej mówienie i kreatywność. Czytanie to najprzyjemniejsza zabawa jaką rodzic może spędzić z dzieckiem i mieć z tego wspólną przyjemność, a za razem patrzyć jak dziecko bardzo prosto przy tym się uczy i z jaką łatwością przychodzą mu przyswajanie zdań, które są przedstawione w książeczce Pucia.